Basketbol Spor okulu kayıtlarımız devam etmektedir.

Voleybol Takım Çalışmalarımız Devam etmektedir

Kullanıcı Oyu: 1 / 5

Yıldız etkinYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

28 Eylul 2002 tarihinden itibaren Batıkentte faaliyet gösteren Basketbol Spor Okullarımızda Temel Amacımız;7 – 16 yaş arası çocukların ve gençlerin fiziksel gelişimlerine katkıda bulunmak, hayata hazırlamak ve özgüvenlerinin geliştirilmesine katkıda bulunmaktır. Bu amaçla birlikte spor disiplini, takım ruhunu ve paylaşmayı öğretmek, sosyal olabilmeyi, yenme ve yenilme duygularına alışmalarını sağlamak temel ilkemizdir.

Spor ve Okul Eğitimlerinin aynı başarı çizgisinde olmasının sağlanması, Spor Eğitimi ‘ nin okul başarısını etkilememesi Spor Okullarımıza devamın en önemli koşuludur.

Her dalında EN TECRÜBELİ ANTRENÖRLER tarafından yürütülen çalışmalar, yaratılan rekabetçi ortamda Sporun tüm güzelliklerinin tanıtılması ve gelecekte örnek sporcular, bilinçli spor seyircileri ve deneyimli yöneticiler olmalarını sağlamak amacındayız.

Basketbol Spor Okullarımızdan yetişen sporcularımızdan kurulu Kulüp Takımlarımız ile Ankara Ligleri ‘ nde mücadele ederken; Türk Basketboluna da yeni Yetenekler kazandırmayı da hedeflemekteyiz.

FSK SPORTS ACADEMY tüm çalışma ve antrenmanlarını KENDİ SOSYAL TESİSLERİNDE YAPMAKTADIR.

 

YAŞ GRUPLARI:Basketbol Spor okullarımıza 7 - 16 yaş arasında; Basketbol sporunu seven önemseyen ve geliştirmek isteyen tüm sporcu adayları katılabilir.

ÇALIŞMA GRUPLARI: Sporcu adaylarının seviye ve yaşlarına göre belirlenmektedir.

Gruplarımız en fazla 15 sporcu adayından oluşmakta ve 1 Baş Antrenör - 2 yardımcı antrenör ile Antrenman Programları uygulanmaktadır.

MALZEME VE EKİPMANLAR: Her yaş grubu için, Uluslararası Yönetmelikler gereği seçilmiş salon topları ve malzemeler kullanılmaktadır.

FSK SPORTS ACADEMY Basketbol Antrenmanlarında Takım ruhu, spor kültürü ve kalitesinin oluşturulabilmesi açısından tek tip forma giyme zorunluluğu vardır. Öğrencilerimiz için özel olarak üretilen ANTRENMAN FORMA VE MALZEMELERİ tüm çalışmalarda kullanılması zorunludur.

DÖNEMLER VE ANTRENMAN SAATLERİ: Basketbol Okullarımızda çalışmalar 12 ay boyunca devamlılık sağlamaktadır. Antrenmanlar Okullar açıldıktan sonra hafta sonu Cumartesi ve Pazar günleri, Okullar kapalıyken hafta içi 3 gün olarak devam etmektedir. Çocuğunuzun Yaş, fiziki durumu ve becerisine göre katılabileceği Antrenman saati için Spor Salonumuz ’ da bulunan Ön Kayıt Bürosundan veya Telefon ve E-mail yolu ile de öğrenebilirsiniz.

EĞİTMEN KADROMUZ VE ÇALIŞMA PROGRAMIMIZ: Eğitmen kadromuz: 1.ve 2.ligde oynamış uluslararası düzeyde antrenör belgesine sahip branşının en tecrübeli antrenörleridir

ÇALIŞMA PROGRAMIMIZ: Temel basketbol eğitim programı içinde öğrenilmesi gerekli olan tüm hareket ve egzersizler, takım oyunları, topsuz alanda hareket ve top hakimiyeti çalışmalarını kapsar. Sporcular bu çalışmaları; yaş gruplarına göre belirlenen gruplarda gerçekleştirirler. Her bir sporcunun gelişimi yakından takip edilmekte, ailesine gelişimi hakkında bilgi verilmektedir.

KAYIT ŞARTLARI: FSK SPORTS ACADEMY Basketbol Okullarına 7 - 16 yaş arasındaki Tüm Kız ve Erkek Öğrenciler Velisi ile kayıt yaptırabilir. Herhangi bir fiziksel özellik şartı veya boy sınırı yoktur.

Kesin kayıt için, 1 adet vesikalık fotoğraf, sağlık raporu ile birlikte Spor Salonumuzdaki, Kayıt Bürosundan alınacak olan kayıt formunu doldurmak yeterlidir.

JT Google Map